شرکت مهندسی صنعت آزما توسعه ایرانیان

سازنده و وارد کننده تجهیزات آزمایشگاهی و کنترل کیفیت

021-44471997
sanatazma@gmail.com

دستگاه تست شرایط محیطی

دستگاه تست ترکیدگی کاغذ و ورق

Burst Test

دستگاه تست ترکیدگی کاغذ و ورق

Burst Test

تست و آزمون محصول نهایی در واحد های تولیدی، همواره راه حلی برای سنجش کیفیت آنها بوده است؛ در صنعت تولید ورق، کاغذ و همینطور کارتن سازی نیز همواره تست دقیق و مداوم باعث رضایت مشتری از کالای با کیفیتی که دریافت کرده، میباشد؛ که در طول این آزمونها میزان مقاومت در برابر ترکیدگی، لهیدگی، کشش، فشار، خمش و … بررسی می گردد؛ مقاومت در برابر ترکیدگی یک ماده، شاخص قابل اعتمادی است که به تولیدکنندگان کمک می‌کند تا عملکرد، مقاومت و کیفیت موادی مانند کاغذ، مقوا، پارچه، چرم و… مورد استفاده در صنایع مختلف را ارزیابی کنند؛ این شاخص با دستگاه ترکیدگی کاغذ (Burst Tester) قابل سنجش و آزمایش است؛

تست ترکیدگی کاغذ Burst Test

با دستگاه اندازه گیری مربوطه، میزان مقاومت کاغذ در برابر نیروی وارده به سطح سنجیده می شود؛ دستگاه مقاومت به ترکیدگی مقدار دقیق نیروی وارد شده به نمونه مورد آزمایش برای پاره شدن را تعیین می‌کند؛ ابتدا نمونه ورق کارتن یا کاغذ طبق ابعاد معیین برش داده می شود. سپس این نمونه در بین دو گیره‌ی دایره‌ای مهار شده و تحت فشار فزاینده دیافراگم لاستیکی قرار می گیرد و به صورت محکم بسته می شود؛ در ادامه توسط سیستم هیدرولیکی به نمونه نیرو وارد می گردد؛ این کار تا جایی ادامه میابد که ورق کارتن یا کاغذ دچار ترکیدگی گردد.

میزان این نیرو توسط فشار سنج دستگاه نشان داده می شود. نمونه آماده شده طبق استاندارد، مایع هیدرولیک پمپ شده و دیافراگم باد کرده، دیافراگم لاستیکی با فشار هیدرولیکی کنترل و دستگاه منبسط شده و نمونه تحت نیروی اعمالی دچار ترکیدگی می‌شود. از آنجا که تست ترکیدگی در عرض چند ثانیه انجام می‌شود و تعیین حداکثر فشار و سرعت باید با دقت انجام گیرد. تست مقاومت در برابر ترکیدن کاغذ و مقوا اندازه گیری ترکیبی از خصوصیات خاص ساختار ورق، مقاومت کششی است؛ در طی این آزمایش، با دستگاه اندازه گیری مربوطه، میزان مقاومت کاغذ در برابر نیروی وارده به سطح سنجیده می شود؛ و میزان مقاومت کاغذ در برابر ترکیدگی را تعیین می‌شود؛

روش انجام تست ترکیدگی کاغذ

ابتدا نمونه ورق کارتن یا کاغذ در ابعاد معیین برش خورده و سپس این نمونه در بین دو گیره‌ی دایره‌ای مهار شده و تحت فشار زیاد فک  قرار می گیرد و به صورت محکم بسته می شود و در ادامه به نمونه نیرو وارد می گردد؛ این کار تا جایی ادامه میابد که ورق کارتن یا کاغذو یا نمونه دیگر  دچار ترکیدگی شود. میزان این نیرو توسط فشار سنج دستگاه اندازه گیری میشود.

 

روش انجام تست ترکیدگی کاغذ

دستگاه ترکیدگی کاغذ در برندهای ایرانی و خارجی تولید میشود، که هر کدام از این برندها مزیت خاص خود را دارند؛ دستگاه هایی که در داخل کشور تولید و طراحی می شوند نیز، جزء بهترین ها بوده و از لحاظ کیفیت نیز در رده بالایی قرار دارد زیرا تمامی این دستگاهای تولید شده بر اساس استانداردهای جهانی صورت می گیرد؛ این دستگاه معمولا در نمونه های هیدرولیک و پنیوماتیک ساخته می شود و فک آن نیز در دو مدل دستی و پنیوماتیک و اتوماتیک میباشد، و می تواند به تولید کنندگان کمک کند تا مواد را با کیفیت بالا به مشتریان خود عرضه کنند

  • مطابق استاندارد ملی ایران به شماره 1821 و استانداردهای بین المللی ISO 2759, ISO 2758, ASTM D3786
  • دستگاه معمولا در دو رنج تا 2000 کیلو پاسگال و 6000 کیلوپاسکال بسته به نوع کاربرد و در مدل های دیجیتال، تاچ اسکرین همراه با مینی پرینتر دار و مدل کامپیوتری توسط این شرکت قابل ارایه می باشد.

در این راستا، “شرکت مهندسی صنعت آزما توسعه ایرانیان ”  آمادگی خود را جهت ارائه دستگاه های نمونه های خارجی و ساخت این شرکت با کیفیت و دقت بالا اعلام می دارد؛ با توجه به در دسترس بودن دستگاه های خارجی، دستگاه های ساخت این شرکت با کیفیت و دقت بالا مشابه نمونه های خارجی ساخته و جواب های تست قبل از ارسال با دستگاه خارجی چک میشود.

کاربرد دستگاه تست ترکیدگی کاغذ

دستگاه مقاومت به ترکیدگی برای اندازه گیری میزان مقاومت به ترکیدگی مواد مختلف مانند ( کاغذ، مقوا و پارچه) کاربرد دارد؛ این دستگاه با استفاده از یک سیستم هیدرولیکی این تست را انجام می دهد.

ویدئوهای دستگاه تست ترکیدگی کاغذ

شرکت صنعت آزما توسعه ایرانیان، با دارا بودن کارخانه ساخت و نمایندگی معتبر بین الملی و دارا بودن کارشناسان دوره دیده، این دستگاه را با مناسب ترین قیمت از کمپانی های خارجی و ساخت این شرکت با کیفیت و دقت بالا در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. همچنین آمادگی خود را جهت ارائه پیشنهاد از کمپانی های بین المللی و دستگاه های ساخت خود متناسب با نیاز مشتری و تعمیرات و بروز رسانی کلیه دستگاه های آسیایی و اروپایی اعلام می دارد. با کارشناسان ما در تماس باشید.

021-44471997

021-46045201

مناسب‌ترین قیمت

مشاوره فروش

تامین و تحویل سریع

خدمات پس از فروش